Silvestr tradičně v Kašperkách 28.12.2010-2.1.2011

Datum konání: 28. 12. 2010 – 2. 1. 2011
Sekce: Stalo se
Autor: Monika S. (Káča)
Vloženo: 21.12.2010
Upraveno: 31.1.2011
Počet zobrazení: 696
Pobyt oficiálně začínal v úterý 28. večeří, v poloprázdné jídelně jsme se ale cítili trochu osaměle, i když to, že se scházíme jako švábi na pivo, už mě ani nepřekvapilo. Spíš mě překvapilo, že Klárka s Jírou tu večeři ještě na poslední chvíli stihli, než to, že Verča s Václavem ji vzdali a nechtěli ji ani schovat. Překvapením není ani to, že Milan změnil práci, a tak nemá dovolenou, a tak si Alča vzala s sebou dědečka, aby nebyla na své holky sama. Také to vypadá, že řádí nemoci, a tak se už první večer zdá, že i navzdory náhradníkům zůstanou některé pokoje neobsazené. Ještě že nás posílila sedmnáctka, která překvapila přípravou na to, aby mezi nás dobře zapadla – ať už věkem dítěte, které vzali s sebou, a nebo čerstvými novomanželi.

Na ubytovně z dálky nic nového, ale z blízka už se nějaké ty novinky najdou, jako nové vstupní dveře a nebo nová okna a dveře pokojů v prvním patře.

Cesta do Kašperek s více než jedním dítětem je asi velmi náročná, protože žádný z těchto rodičů už po uspávání dětí do jídelny nedorazil a tak se společenský večer (nebo noc?) odehrával v komornějším duchu. Sedmnáctka ho zahájila Scrablem, zatím co my Závazky, na které pak přešla i Scrablem vyčerpaná sedmnáctka. Václav první noc parťáky na Bang nenašel, ale čas Bangu asi teprve přijde, pokud dorazí i slibovaný Milan.

Už první noc se také rozhodlo o tom, že si nepřečtete nic zajímavého od dvacítkových píšících humoristů, ale pouze suchý, byť podrobný, popis událostí. Začalo to celkem nevinně, pochvalovali jsme si, jaká máme velká auta, do kterých se všechny ty věci vejdou, a vzpomínali, jak jsme to dělali s rodiči, když jsme jezdili na hory Škodou 120 a kde všude v ní byly nacpané věci. No a Václav prohlásil, že i do motoru se dalo něco dát, že měl po stranách takové kapsy. No a já jsem na to odpověděla, že my jsme v motoru nic neměli, myšleno věci na hory, o kterých jme se bavili, ale pánové okolo tomu, jistě pod vlivem nejednoho točeného Gambáče, rozuměli tak, že jsme neměli motor. Prohlásili to za hlášku dne a že se to musí dát do zápisu a že ho tím pádem mám napsat (to taky nevím, jak souvisí, to by spíš někdo z okolních, co se tomu smáli, měl zapsat ne?), čož Verča u sousedního stolu zaslechla a hned se toho chytila. Tak to tady máte, ale stejně stále tvrdím, že jsem neřekla nic, co by se dalo pochopit tak, že jsme neměli motor! ( Ale musím uznat, že přidělení zápisu hned na začátku má své výhody, můžu si psát poznámky a nemusím pak pracně dolovat z paměti, co že se tam vlastně dělo.) V noci se vyjasnilo a mrzlo, mohlo být i těch předpovídaných -20, protože se ráno sedmnáctka přicházející na snídani chlubila, že je tam -17. Během dne svítilo sluníčko a na něm bylo celkem příjemně, ve stínu ale teplota nad -10 nevylezla. Prostě krásné počasí jak na běžky, tak na sáňkování nebo i procházky s kočárkem, protože na takhle tvrdě umrzlém podkladu se s tím kočárkem i celkem dobře jezdí. Při středeční večeři už se jídelna zaplnila, tak hned bylo vidět, kolik posil dorazilo, ale stále vyhlížíme, zda dorazí i Milan a Vašek s Mili. I když po večeři jedna část sedmnáctky vyrazila do hospody na lepší pivo, další část si otevřela víno, přesto v podstatě hned na začátku dobře rozjeté noci došlo pivo a zjistili jsme, že druhý sud je někde zamčený, tak to pivaře dost otrávilo, a protože Petrovy železné zásoby v plechovkách nemohly vývoj zvrátit, jen zahnaly nejhorší zklamání, tak se dohrály Závazky a už kolem půlnoci se šlo spát. (Zde by se hodilo vložit Verčinu fotku, která jasně dokumentuje marnou snahu z prázdného sudu vydolovat ještě nějaký ten hlt piva.) Václav se nám začíná zabydlovat v roli Závazkového poradce a jestli Milan brzo nepřijede, tak je čas Bangu vážně ohrožen.

A opět stejný scénář, mrazivá noc a slunečný den. Večer kupodivu dorazili všichni očekávaní – Milan a Vašek s Mili a i s basou, a dokonce i neočekávaní – Kačka s Míšou a Toníkem. I nemocní se uzdravili a dorazili, takže obě budovy jsou zaplněny. Děti měli po večeři bojovku po svíčkách, kterou Zdenál zpestřil krátkým ohňostrojem. S novými posilami došlo nejen na tradiční závazky, ale i na Bang a jiné hry a dokonce i na hraní a zpívaní. Bohužel Václav si Bang neužil, protože strávil celý den i noc v posteli se střevními problémy. Silvestrovský den nás přivítal zataženou oblohou a vyšší teplotou, přes den bylo kolem nuly, takže běžkaři říkali, že to tak nejelo, ale zase jsme venku tolik neomrzali.

Po večeři měly děti karneval, na který budou Holečkové dlouho vzpomínat, až budou i po půl roce nacházet po budově staniolové konfety. A v osm večer byl Zdenálův ohňostroj pro děti. Dále se večer nesl v tradičním duchu, hromada jídla všeho druhu, které se ani zdaleka nesnědlo, hrami všeho druhu, Václav si konečně užil Bang a i se hrálo a zpívalo. Účast byla ochuzena o Verču, která převzala štafetu střevních potíží po Václavovi s Jírou a o Alču, která se starala o nemocnou Kačenku. Venku o půlnoci na tradiční přípitek ani nebyla moc zima, tak -2. Zdenál si počkal tak půl hodinky až se ohňostroje kolem vyřádí a pak odpálil ten svůj, úžasný a na profesionální úrovni.

Nevím, jestli stárneme a nebo to byl vliv nemocí, ale ani na Silvestra jsme neporušili tradici letošního pobytu a šli spát neobvykle brzo – Petr si ještě roztočil pivo na přípitek na nějaké ty ostrovy kdesi v Atlantiku ve tři hodiny ráno, ale patička vytrvalců hrajících Černé historky dohrála kolo dříve a tak už tam s ním nikdo na tento přípitek nezůstal.

Ráno nás vítá sluníčko, ale není tak mrazivo. Epidemie střevní virózy však propuká naplno. Kdo neleží v posteli a cítí se celkem dobře, ten překotně odjíždí do Prahy a doufá, že to ještě nechytil a neveze si to s sebou. A popisem lazaretu, který tam zůstal vás nechci nudit, to opravdu nebylo veselé. Jen osamocený zdravý Petr tvrdil, že to máme z toho, že málo pijeme. Také sedmnáctka statečně odolávala, ale staháhla se do vedlejší budovy.

A tak chci svůj zápis uzavřít něčím veselejším - doufám, že zdravotní problémy jsme si vybrali na dlouhou dobu dopředu – a proto pojeďte s námi na Silvestra 2011, to budeme všichni zdraví!

zapsala Monika Součková

P.S. I když pro jistotu – Kamčo, co takhle rozšířit lékárničku, kterou vozíš s sebou, o nějakou hodně silnou dezinfekci?

Štítky: Článek nemá štítky

Komentáře

Autor: Veronika
Vloženo: 2.2.2011 23:31:52
Akce byla vydařená. Běhali jsme pěkně. Super, že dorazili i Režní! Joo, tu dezinfekci jsem podcenila, poprvé jsme s sebou nic nevezli a takhle to dopadlo. To náš spolujezdec Petr statečně dezinfikoval ještě v autě domů a vyplatilo se . Tak přátelé zase za rok a každý povinně placatku - děti si budou alespoň čuchat .
Autor: Káča
Vloženo: 2.2.2011 19:22:41
Jojo, taky jsme si nakonec dovezli... Teda naštěstí kromě Tondy. Ale jinak jsem si Silvestra strášně užila, ač jsem si celou neděli lízala rány a dvě noci na horách jsem dospávala snad týden.
Autor: Monika
Vloženo: 2.2.2011 17:15:04
Vydařená akce. Kdo neběhal na běžkách, běhal na toaletu. Znám jednu dobrou dezinfekci, stačí užívat 1x denně pravidelně v malých dávkách klidně celoročně. Má i různé příchuti, podle toho, z čeho se vypálí.

Krátce

Nyní nejsou žádné novinky
Zobrazit všechny

Verča J. (6.1. 14:22)

Anketa k silvestru 2020 / 2021 spuštěna a běží do neděle 12.1. Tak kam letos pojedeme? Vyjádřete se zde: https://forms.gle/xvkzfPgVSc77zUA39
Těším se na Vaše odpovědi

Janka (21.11. 14:43)

Hmm, nové fotky na úvod, paráda:-)

Veronika (3.10. 11:33)

"Námořnické Martinské posvícení " pátek 15.11.2019 od 18:30, v hotelu Svornost, Dolní Počernice,
rezervačenky: 110 Kč (bez večeře), 220 Kč (s večeří) - Ivanka Stulíková tel. 603 563 292, resp. istulikova@seznam.cz Těší se Pavel Stulík (T1)

Káča R. (29.1. 8:55)

Smazala jsem ho já, věc se vyřešila. Šlo o letité nedodání Almanachu a špatnou komunikaci s Veronikou J. Dle informací od Verči už Jirka Almanach dostal.

Petr (21.1. 16:35)

Ještě nedávno tady byl takový dlouhý příspěvek od Jirky K.
Kdo ho smazal? 8-O:-?

Lilka (27.8. 11:05)

TeoCup je 9. - 11. listopadu.

Vstup do pokecu

Uživatelská nabídka

Login
Duben 2024
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Květen 2024
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Hledání

Poslední změna: 2.5.2022, 21:51:03